Wybieramy naświetlacze LED

naswietlacz-ledNaświetlacze bez czujnika ruchu

To najlepszy wybór do zastosowania we wnętrzach budynków oraz wszędzie tam, gdzie oświetlenie włączane będzie ręcznie lub z użyciem sterownika czasowego. Mogą być one używane do oświetlania garaży, warsztatów, magazynów, a także przestrzeni na zewnątrz: boisk, kortów tenisowych, podwórek, ogrodów i parkingów. Naświetlacze bez czujnika ruchu doskonale nadają się także do podświetlania elewacji budynków.

Do oświetlenia garaży lub składzików, czyli pomieszczeń, które służą jedynie przechowywaniu rzeczy, wystarczy naświetlacz LED o mocy 20W. Jeśli jednak planujemy stworzenie garażowego warsztatu majsterkowicza, to wówczas konieczne stanie się zainstalowanie kilku mocniejszych naświetlaczy o mocy minimum 30W każdy. Optymalnym rozwiązaniem jest umieszczenie ich bezpośrednio nad każdym stanowiskami roboczymi lub równomierne rozplanowanie, jeśli zależy nam na rozproszonym świetle.

By dokładnie oświetlić podwórko lub plac roboczy przed budynkiem, zwłaszcza na wsi lub na terenie firmy pracującej przez 24h/dobę (np. w spedycyjnej), niezbędna będzie większa ilość światła. Dlatego też warto zamontować pojedyncze naświetlacze o mocy co najmniej 30W, chociaż czasami lepszym wyborem kilku sztuk po 20W, które pozwolą na eliminację cieni. Jeszcze mocniejsze lampy konieczne są na parkingach, zwłaszcza strzeżonych.

Do oświetlenia fasady niskiego budynku najlepiej użyć gęsto rozmieszczonych naświetlaczy LED o mocy 10W, a dla budynków mających więcej niż 1 piętro, zaleca się stosowanie mocniejszych lamp. Podobne zasady obowiązują przy podświetlaniu dużych tablic informacyjnych i banerów reklamowych, w przypadku których konieczne będzie użycie kilku reflektorów

Naświetlacze z czujnikiem ruchu

Ten rodzaj naświetlaczy doskonale nadaje się wszędzie tam, gdzie nie jest wymagane ciągłe oświetlenie, np. na podjazdach czy podwórkach. W takich miejscach dobrze sprawdzą się naświetlacze o mocy co najmniej 10-20W, choć w przypadku większych obiektów konieczne może być zainstalowanie większej ich ilości.

Przenośne naświetlacze LED

Przydatne są zarówno na budowach, jak i w nagłych sytuacjach, w których konieczna jest duża ilość światła. Firma Micros w swojej ofercie ma przenośne naświetlacze LED zasilane zarówno z sieci, jak i akumulatorowo. Te drugie mogą okazać się nieocenione w miejscach, gdzie brak jest dostępu do sieci energetycznej lub nastąpiło jej uszkodzenie, np. w następstwie katastrofy naturalnej.

Podejmując decyzję o kupnie naświetlacza, należy starannie zaplanować przewidywane jego zastosowanie tak, aby zakup w pełni zaspokoił potrzeby użytkownika.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrDigg thisBuffer this pageEmail this to someonePrint this page

Add a Comment