Ładowarki teleskopowe, czyli wszechstronność na budowie

magni_hth_3012_d-600x600Blisko 40 lat minęło od zaprojektowania pierwszego podnośnika teleskopowego w Europie, którym był FARGH 4000 FS, a zaprojektował go Pietro Magni. Dalszym rozwojem tego typu maszyn zajęli się jego synowie, którzy odpowiadali za powstanie pionierskich maszyn, takich jak FARGH 5000 RT oraz FARGH 3000 RT. Wiele lat doświadczenia i współpracy z grupą Manitou doprowadziło do powstania oddzielnej firmy – Magni Telescopic Handlers.

Głównymi cechami maszyn Magni są przed wszystkim:

  • Wydajność
  • Ergonomiczność
  • Bezpieczeństwo

Zwrotność to kolejna z cech niezbędnych w pracy. Wszystko to dzięki napędowi hydrostatycznemu 4×4, które obsługuje trzy tryby sterowania kołami – skręt wszystkich kół, skręt kół przednich oraz tzw. „chód kraba”. W ofercie Magni znajdują się obecnie ładowarki teleskopowe z trzech serii – RTH, HTH i TH. Te ostatnie są nowością na polskim rynku.

Ładowarki teleskopowe z serii TH przeznaczone są do pracy z ciężarami o wadze do 6 ton – http://www.magnith.pl/kategoria-produktu/magni-th-ladowarki-teleskopowe/. Największą jednak zaletą jest imponująca długość podnoszenia, która może wynieść do 19,20 metrów. Seria TH czerpie z najnowszych technologii, aby zapewnić jak największy komfort pracy. Maszyna potrafi automatycznie rozpoznać osprzęt, a także monitorować podnoszone materiały. Informacje pokazywane są na przejrzystym diagramie wyświetlanym w klimatyzowanej i wyciszonej kabinie. Stanowisko pracy  można dostosować do swoich potrzeb poprzez konfigurację położenia fotela i kolumny kierowniczej.

Ładowarki Magni TH skonstruowane są z zachowaniem norm bezpieczeństwa – zastosowano filtr cząstek powietrza oraz przeszkloną kabinę zapewniającą bardzo dobrą widoczność. Kolejną z zalet maszyn Magni jest możliwość zdalnego sterowania. Dzięki specjalnym panelom operator jest w stanie obsługiwać jazdę oraz pracę ramienia teleskopowego.

Popularność ładowarek teleskopowych nie jest zaskoczeniem. W każdej dziedzinie życia potrzeba urządzeń wielofunkcyjnych jest ogromna. Coraz rzadziej zadawalamy się maszynami służącymi do wąskiego wachlarza zastosowań. Ładowarki teleskopowe znakomicie wpisują się w ten trend, zapewniając szerokie spektrum możliwości.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrDigg thisBuffer this pageEmail this to someonePrint this page

Add a Comment