Jak poradzić sobie z pozostałościami po nawałnicach?

Skutki nawałnic widoczne są praktycznie każdego roku. Do najczęstszych zaliczyć można pozrywane dachy różnego rodzaju budynków czy zerwane linie wysokiego napięcia. Rok rocznie mieszkańcy Wrocławia i całego Śląska muszą mierzyć się z poniszczonymi elewacjach własnych domów, popękanymi rynnami czy połamanymi drzewami na posesjach. Do największych zniszczeń wzywane są specjalne służby, jak straż pożarna czy pogotowie elektryczne. Z innymi, zwłaszcza tymi w naszym gospodarstwie domowym, musimy sobie radzić sami. W takich sytuacjach warto pomyśleć o wynajęciu podnośnika koszowego, czyli inaczej ruchomej platformy, która służy do podnoszenia znajdującego się na niej operatora. Platformy te skonstruowane są tak by znajdujące się na nich osoby mogły w bezpiecznych warunkach wykonać wyznaczone im prace.

Wybór odpowiedniego podnośnika koszowego

Najpopularniejsze modele podnośnika koszowego, które dostępne są także we Wrocławiu, to:

  • Podnośnik teleskopowy o zasięgu pionowym 19,5 metra oraz wysięgu bocznym 9 metrów. Wyposażony w obrotowy kosz (2 x 45°) o udźwigu do 200 kilogramów
    i możliwość sterowania zarówno z platformy, jak i kosza. Waga całego podnośnika to zaledwie 3,5 tony, jest on więc idealny do „mniejszych” prac wysokościowych.
  • Podnośnik teleskopowo-przegubowy o zasięgu 26 metrów, wysięgu bocznym 18 metrów oraz wychyleniu bocznym 4 metry. Wyposażony w obrotowy kosz (2 x 50°) z możliwością sterowania zarówno z platformy, jak i kosza. Dopuszczalne obciążenie kosza to 280 kilogramów, a masa całego podnośnika to 7,5 tony.

Niezależnie czy decydujemy się na skorzystanie z podnośnika koszowego we Wrocławiu, czy innym mieście należy wziąć pod uwagę nie tylko rzetelność, ale także bezpieczeństwo wykonywanych prac. Prace wysokościowe są pracami wysokiego ryzyka, ponieważ najmniejszy błąd może zagrozić nie tylko operatorowi, ale także jego najbliższemu otoczeniu. Dlatego przy wyborze firmy nie można kierować się tylko i wyłącznie atrakcyjną ceną. Należy przede wszystkim sprawdzić doświadczenie firmy, z której usług chcemy skorzystać. Sprawdzić jakie zlecenia realizowała do tej pory, poszukać o niej opinii w Internecie. Bardzo istotny jest stan techniczny maszyn – czy są w pełni sprawne, czy przechodzą regularne przeglądy. Zapytajmy także o kwalifikacje operatorów zwyżek, czy przeszli odpowiednie szkolenia i posiadają wszelkie niezbędne pozwolenia. Firm oferujących wynajem podnośnika koszowego we Wrocławiu jest dużo, warto jednak wybrać tę najlepszą, która zapewni nam bezpieczeństwo i rzetelność wykonywanych przez siebie usług.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInShare on StumbleUponShare on TumblrDigg thisBuffer this pageEmail this to someonePrint this page

Add a Comment